Ayvacık ve Ezine’nin Kaliteli Zeytininde Hasat ve İşleme Zamanı

Ayvacık ve Ezine’nin Kaliteli Zeytininde Hasat ve İşleme Zamanı

Vali Orhan TAVLI, Ezine ve Ayvacık İlçelerinde Zeytin ve Zeytinyağı İşleme tesislerinde incelemelerde bulundu.

19 Aralık 2017 - 20:09

Vali Orhan TAVLI İlk olarak Ezine İlçesi Geyikli Köyü’nde İlyada Zeytin ve Zeytinyağı İşleme Tesisi, SS.215 Nolu Tariş Zeytin Sıkım Tesisi, Sinem Zeytinyağı İşleme Tesislerini ziyaret etti. 

Ardından Kemallı Köyü’ne geçen Vali Orhan TAVLI, Osman Nuri Özer Taş Baskı Zeytin Sıkım Tesisini ziyaret etti.  Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ekrem Karadağ’ın da bulunduğu ziyarette Zeytin ve Zeytinyağı işleme tesislerini inceleyen Vali Orhan TAVLI’ya  işletme yetkilileri tarafından bilgi verildi. 

Ezine İlçesinden sonra Ayvacık İlçesi Gülpınar Köyü’ne geçen Vali Orhan TAVLI burada da Dizem Yağ, Cantürkler Zeytinyağı Fabrikası, Külahlı Zeytinyağı Fabrikasını ziyaret ederek yapılan üretim ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.   

Ayvacık Kaymakamı Hakan Hakyemez’in de bulunduğu ziyaretlerde Vali Orhan TAVLI, Gülpınar’dan sonra Bademli Köyü’ne geçerek  Erdoğanlar Zeytinyağı Fabrikasında incelemelerde bulundu.

Vali Orhan TAVLI, son olarak Küçükkuyu’da Damlıca Zeytinyağı üreticisi Mehmet Ok’la bir araya gelerek zeytin ve zeytinyağı üretimiyle ilgili bilgi aldı.

Bu haber 2904 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kemancının dramı
Kemancının dramı
Bozcaada parsel parsel satılacak!
Bozcaada parsel parsel satılacak!