Reklam

Açı Koleji'nden anlamlı 19 Mayıs kutlaması

Açıldığı günden itibaren eğitimde farkını hissettiren kentin ilk ve tek butik okulu Açı Koleji, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla online kutlama programı gerçekleştirdi.

Açı Koleji'nden anlamlı 19 Mayıs kutlaması
19 Mayıs 2020 - 17:34
Reklam

Açı Koleji, bu yıl koronavirüs tedbirlerinin gölgesinde karşılanan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı dijital ortamda öğrencileriyle birlikte kutladı.

Öğrencilerin evlerinden katıldığı kutlama programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. 

Günün anlam ve önemine ilişkin açıklamalarda bulunan Açı Koleji Kurucusu Necdet Çetin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Samsun'a adım atmasıyla başlayan bağımsızlık mücadelesinin, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasıyla sonuçlanan tarihi bir adım olduğunu ifade etti.

Kutlama programında öğrencilere, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe seslenişi izletilirken; gençliğin Ata’ya cevabı, öğrencilerin hazırladığı oratoryo çalışması şeklinde sunuldu. Öğrenciler sırasıyla mikrofonlarını açıp dizelerini söyleyerek bu anlamlı kutlamada yerlerini aldılar. Öğrencilerin online olarak sundukları müzik çalışmasıyla kutlama programı sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum