BAŞKAN KAYA ÜZEN’DEN ÇAĞRI

BAŞKAN KAYA ÜZEN’DEN ÇAĞRI

“GELİN İŞ DÜNYASI OLARAK İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNİ HIZLANDIRALIM”

BAŞKAN KAYA ÜZEN’DEN ÇAĞRI

“GELİN İŞ DÜNYASI OLARAK İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNİ HIZLANDIRALIM”

BAŞKAN KAYA ÜZEN’DEN ÇAĞRI
06 Mart 2019 - 11:31
Reklam


Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Kaya Üzen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısını destekleyerek "İş dünyası olarak istihdam seferberliğini hızlandıralım" çağrısında bulundu.

ÇTB Başkanı Başkanı Sefer Kaya Üzen yaptığı açıklamada; "Hatırlayacağınız üzere 21 Ocak'taki TOBB Türkiye Ekonomi Şurası'nda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan iş dünyasına yeni bir istihdam seferberliği çağrısında bulundu. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu çağrısının ardından Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve TOBB Başkanımız iki hafta boyunca yoğun bir şekilde çalışarak istihdam teşviklerini hazırladılar.

Bunlara yönelik yasal düzenleme de hızla Meclisten geçti ve resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 25 Şubat 2019 tarihinde TOBB Başkanımızın ev sahipliğinde Hazine ve Maliye Bakanımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ile Oda ve Borsa Başkanlarımızın ve TOBB Sektör Meclisi Başkanlarımızın katılımıyla "Burası Türkiye Burada İş Var” sloganıyla İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası başlatıldı. İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza, tarihi destekler nitelikte girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor" dedi.

DÜZENİNİ BOZMA, İSTİHDAMI KORU

İş dünyasına çağrıda bulunan Başkan Kaya Üzen," Gelin bu tarihi teşvikten yararlanın. Böyle bir teşviki hayata geçirdiği için hükümetimize çok teşekkür ediyoruz. İşinde sıkıntı yaşayan girişimcilerimiz için de çok önemli destek getirildi. Böylece devletimiz sıkıntılı günümüzde de yanımızda olduğunu bir kez daha gösteriyor. Eğer bir işveren işlerinde sıkıntı yaşadıysa, faaliyetleri durmuş ya da azalmışsa; çalışanlarının maaşı 3 ay boyunca Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında İşsizlik Sigortası Fonumdan ödeniyor. Yani burada devletimiz işverene diyor ki, düzenini bozma, istihdamı koru" diye konuştu.

TEŞVİKLERİN İYİ ANLAŞILMASI LAZIM

Çanakkale Ticaret Borsası olarak bu konuda akıllara takılan soruları cevaplamak için her daim hazır olduklarını ifade eden Başkan Üzen, " Bu teşvikler konusunda şirket sahipleri ve yöneticileri kadar muhasebecilere ve şirketlerin insan kaynakları yöneticilerine de büyük görevler düşüyor. İstihdam teşviklerinin iyi anlaşılması ve uygulanması konusunda onlardan ekstra hassasiyet bekliyoruz.

Önümüzdeki süreçte de Valimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın yerel teşkilatları ve iş dünyası kuruluşlarımızın başkanlarının katılımıyla üyelerimize yönelik olarak istihdam teşvikleri bilgilendirme toplantıları yapmaya devam edeceğiz. İlimizde her ay en çok ilave istihdam sağlayan üyelerimizi kutlayacağız" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE'NİN GÜCÜNE VE GELECEĞİNE GÜVENİN

2017’deki istihdam seferberliğinde kamu-özel sektör olarak el ele vererek 14 milyon ilave istihdam sağlandığını hatırlatan ÇTB Başkanı Kaya Üzen, " Kamu-özel sektör el ele verdiğinde yapılmayacak şey yoktur. Buradan tüm iş dünyamıza ve işverenlere de çağrıda bulunuyorum. Sizler vasıtasıyla ülke çapında her işverene sesleniyoruz; Türkiye'nin gücüne ve geleceğine güvenin. İstihdam Seferberliği 2019'a katılın, bu tarihi istihdam teşviklerinden faydalanın. Bu topraklarda bereketi ve umudu hiç kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Bereketli ve umut dolu bir güne merhaba demek için, 'Burada iş var, Burada aş var, Burada gelecek var' diyoruz.

Sizleri Çanakkale Ticaret Borsası olarak saygıyla selamlıyorum diye konuştu.

S.Kaya ÜZEN

Yönetim Kurulu Başkanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çanakkale’de 65 yaş üstü yeniden sokağa çıktı
Çanakkale’de 65 yaş üstü yeniden sokağa çıktı
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'dan Ramazan Bayramı mesajı
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'dan Ramazan Bayramı mesajı