Reklam

Biga'da "En İyi Narkotik Polisi: Anne" projesi hayata geçirildi

İçişleri Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için anne duyarlılığından hareketle başlatılan "En...

Biga'da "En İyi Narkotik Polisi: Anne" projesi hayata geçirildi
21 Kasım 2020 - 17:35 - Güncelleme: 21 Kasım 2020 - 17:36
Reklam

İçişleri Bakanlığı tarafından çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için anne duyarlılığından hareketle başlatılan "En İyi Narkotik Polisi: Anne" projesi Biga'da hayata geçirildi.

 

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından proje kapsamında, bir alışveriş merkezinin zemin katında uyuşturucuyla mücadelede annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme eğitimi düzenledi.

Programda Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlılığından faydalanmak amacıyla hayata geçirilen proje ile ilgili broşürler dağıttı. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Narkotik ekipleri ve özel eğitimli K9 uyuşturucu köpeği Şila vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Yetkililerden alınan bilgiye göre uyuşturucu bağımlılığının nasıl başladığına ve ne gibi kötü sonuçlar doğurduğuna yönelik hazırlanan broşürlerde İçişleri Bakanlığının hazırlatmış olduğu bilgilere yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum