Reklam

ENGELSİZ BİR DÜNYA SEVGİYLE MÜMKÜN

AK Parti Gurup Başkanvekili Bülent Turan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

ENGELSİZ BİR DÜNYA SEVGİYLE MÜMKÜN
02 Aralık 2019 - 14:34
Reklam


AK Parti Gurup Başkanvekili Bülent Turan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Bizler bedenlerde başlayan engelin yüreklerde son bulacağı inancıyla belli bir kesimi değil, tüm Türkiye’yi kapsayacak çalışmalarla hareket ediyoruz. Engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında etkin olmaları için gayret gösteriyoruz.

 

Engelsiz bir dünya sevgiyle mümkün. Biliyoruz ki sevgi, azim, gayret ve umut varsa engel de yok. Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatta, iş yaşamında ve çeşitli spor branşları gibi birçok alanda gösterdikleri başarıları ve enerjileri herkese örnek olacak nitelikte.

 

Engelli vatandaşlarımız yeni yasal düzenlemelerle her tür ayrımcılığa karşı korunarak, erişilebilirlikte gelişmiş ülkelerin çizgisi yakalandı. Türkiye, özellikle sosyal destek uygulamalarında dünyada örnek gösterilen ülkeler arasına girdi. Kamuda ve özel sektörde engelli istihdamının artırılmasına yönelik netice aldığımız çalışmalarımız oldu. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak, yaşam kalitelerini artıracak çalışmalar, önümüzdeki yıllarda da önceliklerimizden olacak.

 

Bu duygularla tüm engelli kardeşlerimizin Dünya Engelliler Günü'nü kutluyor; sağlık, mutluluk ve güzelliklerle dolu yarınlar diliyorum.

https://www.habercicanakkale.com/
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum