Erdener Can, "Gelin bu esaretten...

Erdener Can, "Gelin bu esaretten Çanakkale'yi hep birlikte kurtaralım"

Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi Çanakkale Belediye Başkan aday adaylığı için AK Parti’den başvuru yapan ilk isim Erdener Can oldu.

Erdener Can, "Gelin bu esaretten Çanakkale'yi hep birlikte kurtaralım"

Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler öncesi Çanakkale Belediye Başkan aday adaylığı için AK Parti’den başvuru yapan ilk isim Erdener Can oldu.

Erdener Can,
07 Kasım 2018 - 18:20
Reklam

AK Parti İl Binasında partililer tarafından karşılanan Erdener Can, adaylık dosyasını İl Başkanı Gültekin Yıldız’a teslim etti.

Adaylık açıklamasında, kendi partisini esaret altına almak ve hizmetsizliği Çanakkale’ye kader diye yaşatmakla suçladığı Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı sert sözlerle eleştiren Erdener Can, “Gelin bu esaretten Çanakkale’yi hep birlikte kurtaralım” diye konuştu.


Niye aday oldum? Değerli arkadaşlarım ben Çanakkale’yi çok seviyorum. Niye aday oldum; çünkü Çanakkale için çok üzülüyorum. Ve inanıyorum ki benim gibi burada bulunan herkes geldiğimiz noktada Çanakkale için çok üzülüyor.

Bırakın hizmet noktasını Çanakkale’de yaşamak adeta eziyet haline geldi. Aslında dünya markası bir şehirde yaşıyoruz. Dünya çağında tanınan bir şehirde yaşıyoruz. Gallipoli dediğimizde, Truva dediğimiz de tüm dünya tanıyor. Devletimiz sağ olsun; tarihi alanda bir şeyler yapmaya çalışıyor. Projeler üretiliyor, restorasyonlar yapılıyor.

Milyonlarca insanı tarihi alana getirmeye turistleri buraya getirmeye çalışıyorlar. Troya’yı ayağa kaldırdılar. 2018 yılı Troya yılı ilan edildi; muazzam bir müze yapıldı. Devletimiz bunları yaparken;  Çanakkale merkez adeta dış dünyaya kapılarını kapattı” dedi.

Erdener Can konuşmasının devamında Çanakkale için hayalleri ve heyecanı olduğunu belirterek şunları söyledi; “Gelin Sarı Çayı Venedik yapalım. Bunu yapmak, Sarı Çayı temizlemek çok mu zor? Ama bunları yapabilmek için hayallerimizin olması, heyecanımızın olması lazım. Benim hayallerim heyecanım var. Gelin bu şehri esaretten kurtaralım.

Hizmetsizliği adeta bizlere kader diye yaşatan, kendi partisini bile esir alıp; kimin delege, kimin başkan, kimin milletvekili olacağına karar veren bu yapıya artık son verelim, dur diyelim. Gelin beraber bu esaretten Çanakkale’yi kurtaralım” dedi.
 

Bu haber 1957 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Biga'da Fatih İlkokulu'nun temeli törenle atıldı
Biga'da Fatih İlkokulu'nun temeli törenle atıldı
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü görevine Prof. Dr. Sedat Murat atandı.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü görevine Prof....