Özer Şut

Özer Şut

Silkelenin!

15 Ekim 2018 - 21:12

Duygu bulutları çekilir ve görürsün onu... belki sadece bir an ama anlar değil midir gerçeğin sözcüsü?
Bir laf vardır, ördek gibi yürüyorsa, ördek gibi yüzüyorsa, ördek gibi ses çıkarıyorsa kim olduğunu söylerse söylesin, hangi muhteşem sözlerle seni ikna ederse etsin, o aslında bir ördektir!
İnsanların söylediklerine değil davranışlarına bakmak lazım onları gerçekten görmek için! 
Kulaklarımızı tıkayıp gözlerimizi kocaman açmak ve inanmak istediklerimizi bir kenara bırakıp olanı olduğu gibi görmeyi seçmek tek çare değil miydi sonradan gelecek hayal kırıklıklarının depremlerini engellemeye? 
Sorumsuzca üzerinize salınmış depremlere kaptırmayın kendinizi! 
Silkelenin! 
Hayat o kadar zengin ki, tek bir kişinin etkisi ile kendinizi asla fakirleştirmeyin! 
Silkelenin!
Kulaklarınızı size anlatılan duygu hikayelerine kapayın, sözlerin maskesine tıkayın ve açılın dünyaya! Dikkatle bakın, sadece davranışlara bakın... anlık ihtiyaçları için etrafındakileri kullanmayı adet haline getirmiş ve niyetlerini nezaketle maskelemeyi iyi öğrenmişlere özenle bakın, her haklı eleştiriyi hakaret olarak algılayarak saklanmalarının tuhaflığına bakın ve sonra azıcık derilerini kazıyın, altından ne çıkacak işte asıl ona bakın.
Ne mi çıkacak?
Her sahteliğin altından ne çıkarsa o: zayıflık!
Zayıflığın ilk belirtisi nedir?
Bencillik.
Zayıf insanlar öylesine kendi ihtiyaçlarını önemserler ki sizin hayatınız, varlığınız onlara hizmet ettiği sürece anlamlıdır, verdiğiniz keyif kadardır değeriniz.
Hayatınızdaki problemleri görmezden gelmekte öyle ustadırlar ki, yük olacağınız duygusu yayarlar. İhtiyacını çektiklerinde yapışırlar, bir kene gibi... ihtiyaçları geçtiklerinde kaybolurlar, bir fare gibi...
Unutmayın, kalbinizin değdiği herkesle var oluşunuzu, hayatın size verdiği enerjiyi paylaşıyorsunuz!
Silkelenin! 
Hayatın size bahşettiği muazzam enerjiyi kime bulaştıracağınıza dikkat edin! 
Bir zayıfa verdiğiniz her anınız kendinizden eksilttiğiniz bir andır. Anlarınızı, değerlendirecek birilerine verin, tüketecek değil. 
Silkelenin!
Silin ve geçin! 
Ve hayatın zenginliklerinin sizi sarmalamasına teslim olun! 
Çünkü zayıflıklarla var edilmiş o karmaşanın hemen köşesinde hayatınızın duygusu sizi bekliyor olabilir, köşeyi dönün ve onu geçin! Hadi sil-ke-le-nin!

YORUMLAR

  • 0 Yorum