"Belediye herkese eşit hizmet etmek...

"Belediye herkese eşit hizmet etmek zorundadır"

Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, Atatürk Mahallesini ziyaret etti

"Belediye herkese eşit hizmet etmek zorundadır"

Cumhur İttifakı AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, Atatürk Mahallesini ziyaret etti

15 Mart 2019 - 16:06
Reklam

Cumhur İttifakı  AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı Ayhan Gider, Atatürk Mahallesini ziyaret etti. Burada vatandaşlarla görüşen Gider, "Bize hizmet gelmiyor" şikayetlerine karşı, "Bir insanı öbüründen ayıramazsın. Ne zenginliğiyle ayırabilirsin, ne fakirliğiyle ayırabilirsin, ne eğitimiyle ayırabilirsin, ne de memleketiyle ayırabilirsin. İnsan her yerde insandır. Hizmet herkese eşit olarak gitmek zorundadır" dedi.

 

"Bu mahallede bir kişiyi teneke eve layık gören , o teneke evde kendi otursun"

 

Atatürk Mahallesini ziyaret eden Ayhan Gider, burada vatandaşlarla görüştü. Şikayetleri dinleyen Gider, tüm Çanakkale için eşit hizmet sözü verdi. Gider, "Muhtarımız da söylüyor. Diyor ki, bizim para pul ihtiyacımız yok. başka bir talebimiz yok.. Bizim evsizlerimize ev yapmanız lazım. yollarımızı yapmamız lazım.Mahallemizi mahalle haline getirmemiz lazım. Şurada yan tarafta insanlar hangi imkanlardan faydalanıyorsa, buranın da aynı imkanlardan faydalanması lazım. Hatta TOKİ dediler ama TOKİ'ye gerek yok. Çünkü TOKİ çok daha fazla ev sahibi olduğunda getirilecek bir şeydir. Şu anda hiç öyle bir şeye gerek yok. Şurada lazım olan 40-50 tane ev. Onları biz belediye olarak yaparız. Bu bizim görevimiz zaten. Bunu söylerken abartı olarak söylemiyorum. Bunu yapmak devletin görevi. Bu evleri nasıl zamanında yapmış, birlikte açmışsak onları da yaparız. Bu mahalleyi yolu, parkı sosyal tesisleriyle yan taraftaki mahalle neyse ondan ayrılamaz hale getirmemiz lazım. Bir insanı öbüründen ayıramazsın. Ne zenginliğiyle ayırabilirsin, ne fakirliğiyle ayırabilirsin, ne eğitimiyle ayırabilirsin, ne de memleketiyle ayırabilirsin. İnsan her yerde insandır. Hizmet herkese eşit olarak gitmek zorundadır. Tenekeden ev yapılmaz. Eğer bu mahalledeki bir kişiyi teneke eve layık gören varsa, o teneke evde kendi otursun. Çanakkale'deki 136 bin kişinin tamamı bizim için eşittir. Orada burada şov yapacakları paralarla gelsin burada garibana ev yapsınlar. Ama onlar o haklarını kaybetti. Çünkü onların şurada 15 günü kaldı. 15 gün sonra biz burada temeli sizlerle birlikte atarız" dedi.

 

Vatandaşların, 'Bizi yan mahalleden ayırıyorlar. Otobüsler bile buraya gelmiyor' şikayetine karşı Gider,  "Biliyorum. Bu sorunların hepsini düzelteceğiz" diye konuştu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çanakkale’de 65 yaş üstü yeniden sokağa çıktı
Çanakkale’de 65 yaş üstü yeniden sokağa çıktı
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'dan Ramazan Bayramı mesajı
Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'dan Ramazan Bayramı mesajı