ÇAN BELEDİYESİ KÜLTÜR GEZİLERİ SONA ERDİ

ÇAN BELEDİYESİ KÜLTÜR GEZİLERİ SONA ERDİ

Çan Belediyesince 2009’dan bu yana Şehitlik Gezileri ile başlayan ve bu yıl ilk defa Bursa ve Edirne’ye gerçekleştirilen Kültür Gezileri sona erdi.

ÇAN BELEDİYESİ KÜLTÜR GEZİLERİ SONA ERDİ

Çan Belediyesince 2009’dan bu yana Şehitlik Gezileri ile başlayan ve bu yıl ilk defa Bursa ve Edirne’ye gerçekleştirilen Kültür Gezileri sona erdi.

ÇAN BELEDİYESİ KÜLTÜR GEZİLERİ SONA ERDİ
31 Ekim 2018 - 10:57
Reklam

İlçede yaşayan kadınlara yönelik gerçekleştirilen 2009 yılından bugüne kadar binlerce Çanlı kadını Tarihi Gelibolu Yarımadasındaki şehitlikler ile buluşturan Çan Belediyesi bu yıl ilk defa Çanakkale dışına Kültür Gezisi düzenledi. Mart ayında Bursa, Ekim ayında ise Edirne’ye düzenlenen gezilere katılan binlerce Çanlı kadın düzenlenen gezilerden memnun kaldı.

 

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu’nun Çanlı kadınlara yönelik olarak söz verdiği sosyal ve kültürel projelerin en önemli adımı olan Kültür Gezileri 9 yıl önce Tarihi Gelibolu Yarımadasındaki şehitlik gezileri ile başlamıştı. Bu yıl ise Çanakkale dışına taşınan Kültür Gezileri ilk olarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Osmanlı Devleti’nin ilk başkenti Ulu Şehir Bursa’ya düzenlenmişti.

 

Bursa’ya 8 defa gerçekleştirilen Kültür Gezilerine yoğun talep gösteren Çanlı Kadınlar Başkan Kuzu’ya ikinci bir kültür gezisi ricasında bulunmuşlar ve bu ricaları Başkan Kuzu tarafından olumlu karşılanmıştı. Osmanlı Devleti’nin ikinci başkenti Edirne’ye düzenlenen Kültür Gezilerinde Çanlı kadınlar profesyonel rehberler eşliğinde Edirne’nin tarihi güzelliklerini yerinde görme imkanı buldular.

 

Binlerce Çanlı kadının yoğun ilgi gösterdiği Kültür Gezilerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, kadınların kendileri için değerli olduğunu ve onların isteklerini yerine getirmenin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

 

Başkan Kuzu, 9 yıl önce Tarihi Gelibolu Yarımadasındaki Şehitlik gezilerinin ardından bu yıl ilk defa Bursa ve Edirne’ye düzenlenen gezilerden binlerce kadının mutlu döndüğünün altını çizerek:“ Kadınlarımıza yönelik gerçekleştirilen bu gezilerde kadınlarımıza ecdadımızın bizlere emanet bıraktığı eserleri yerinde görme imkanı sağladık. Bizler Çan Belediyesi olarak kadınlarımızın mutlu olduğunu görünce onlarla beraber mutlu oluyoruz” dedi.

 

Başkan Kuzu, Kültür Gezilerinin 2019 yılında da devam edeceğini belirterek:“ Bizim tek düsturumuz “Hak için halka hizmet etmektir” bu bağlamda başımızın tacı kadınlarımıza yönelik projelerimize her alanda devam edeceğiz. İnşallah bundan sonraki süreçte de kadınlarımızın mutlu olacağı işlere imza atacağız” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İçişleri Bakanlığı'ndan 'Şehir Giriş/Çıkış Seyahat Kısıtlaması' konulu genelge
İçişleri Bakanlığı'ndan 'Şehir Giriş/Çıkış Seyahat...
İçişleri Bakanlığı'ndan restoran, kafe ve parklarla ilgili genelge
İçişleri Bakanlığı'ndan restoran, kafe ve parklarla ilgili...