Çanakkale'de İl Pandemi Kurulu toplantısı gerçekleştirildi

Çanakkale'de İl Pandemi Kurulu toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında yapıldı.Denizpolis Evi'nde düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı...

Reklam
Çanakkale'de İl Pandemi Kurulu toplantısı gerçekleştirildi
18 Kasım 2020 - 14:41 - Güncelleme: 18 Kasım 2020 - 14:42
Reklam
Reklam
Çanakkale'de İl Pandemi Kurulu toplantısı Vali İlhami Aktaş başkanlığında yapıldı.

 

Denizpolis Evi'nde düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, İl Jandarma Komutanı Albay Tahsin Saruhan, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı Binbaşı Ercan Oran, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer ve kurul üyesi kamu kurum temsilcileri katıldı.

Toplantıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde Çanakkale genelindeki son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler ve pandemi ile mücadele sürecinde uygulanan tedbirler değerlendirildi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Sinem Topaloğlu tarafından salgın ile mücadelede kentteki son durum, gelinen seviye, yapılan çalışmalar ve bundan sonra izlenecek çalışma planı hakkında sunum yapılarak kurul üyeleri bilgilendirildi.

Vali İlhami Aktaş toplantı sonrasında yaptığı değerlendirmede, pandemi sürecinde kritik bir dönemden geçildiğini söyledi.

Kurallara ne kadar riayet edilirse pozitif vaka sayısının da o kadar değişiklik göstereceğini anlatan Aktaş, "Burada tüm vatandaşlarımıza ve bizlere önemli görevler düşmekte. Milletçe alınan tedbirlerin uygulanabilirliği noktasında çok daha hassas olmalı, pandeminin halen devam ettiğini unutmadan maske, mesafe ve hijyen kurallarına eksiksiz bir şekilde uymalıyız." dedi.

Toplantı görüş, öneri ve değerlendirmelerin ardından sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum