Reklam

CEFAKAR ve FEDAKAR TÜM BASIN ÇALIŞANLARIMIZIN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, ”10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

CEFAKAR ve FEDAKAR TÜM BASIN ÇALIŞANLARIMIZIN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
09 Ocak 2020 - 12:25

“Zaman ve şartlar ne olursa olsun büyük fedakârlık ve özveriyle görev yapan basın mensupları, kamu adına önemli görevler yerine getirmektedir. Bizler için acının, sevginin, mutluluğun, sevincin, paylaşıldığı sayfalar, haberler hazırlamaktadır. Üstelik bu çabalarını çıktıkları zorlu yolculuklarda çoğu zaman hayatlarını hiçe sayarak gerçekleştirirler. Bu nedenle basın çalışanlarının haklarının korunması, sorunlarının çözülmesi, hak ettikleri hayat standartlarına kavuşmaları, görevlerini daha iyi yapabilmeleri için son derece önemlidir.

Hükümetimiz döneminde basın çalışanlarının daha özgür bir ortamda görev yapabilmeleri için gerekli düzenlemeler yapılmış ve basın özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması noktasında kararlı adımlar atılmıştır. 10 Ocak 2013’te Çalışan Gazeteciler Günü'nde TBMM’de bazı kanunlarda değişiklik yapılarak gazetecilerimizin elinden alınan yıpranma payından yararlanma hakları kendilerine tekrar iade edilmiştir. Gazetecilerimiz bugün daha özgür, daha şeffaf olarak mesleklerini yerine getirebilmektedirler.

Gazetecilerimiz sadece basın sektörümüzü değil demokrasimizi ve dolayısıyla ülkemizi geliştireceği de unutulmamalıdır. Toplumun sağlıklı haber alabilmesi ve olaylara farklı açılardan bakabilmesi için basın özgürlüğünün ve ifade hürriyetinin korunması şarttır.

Bu duygu ve düşünceler ile Çanakkale’mizde ve ülke sathında görev yapan tüm basın çalışanlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü`nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden gazetecilerimizi rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum