FUTSAL TURNUVASININ ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

FUTSAL TURNUVASININ ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

AK Parti Ayvacık İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen turnuvaya 12 takım katıldı. 1. Futsal Turnuvasında yapılan müsabakalar sonucunda İlyasfakıspor’u 4-3 yenen Garadonspor şampiyon oldu.

FUTSAL TURNUVASININ ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

AK Parti Ayvacık İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen turnuvaya 12 takım katıldı. 1. Futsal Turnuvasında yapılan müsabakalar sonucunda İlyasfakıspor’u 4-3 yenen Garadonspor şampiyon oldu.

FUTSAL TURNUVASININ ŞAMPİYONU BELLİ OLDU
06 Şubat 2019 - 16:59
Reklam

Ayvacık Spor Salonu’nda düzenlenen final müsabakasına AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin de katıldı. Turnuvaya katılan takımlar eleme usulü ile tur atlayıp bir sonraki turda yeni rakipleriyle karşılaştılar. Futbol liglerinde olduğu gibi bu turnuvada da gol kralı seçimi yapıldı.1. Futsal Turnuvası’nda şampiyon İlyasfakıspor’u 4-3 yenen Garadonspor oldu. Ayvacık Spor Salonu’nda düzenlenen final müsabakasına AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin de katıldı. Final müsabakasında şampiyon olan Garadonspor’a kupasını AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu verdi. Şampiyonada 2. olan İlyasfakıspor’a kupasını iseAyvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin taktim etti.
 
Turnuvaya katılan takımlara ve turnuvanın düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür eden AK Parti Ayvacık İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Bilgiç " Turnuvanın asıl amacı arımızdaki dostluğu ve dayanışmayı pekiştirmekti. Bu yaptığımız ve yapacağımız organizasyonlarla bunu daha üst kademelere taşımak istiyoruz. Yaptığımız bu tür etkinliklerin amacı gençleri spora yöneltmektir. Turnuva boyunca centilmenlik içerisinde yaptıkları maçlarla gönüllere taht kuran takımlarımıza teşekkür ediyorum. Bilhassa gençliğin abisi, her zaman sporcunun yanında olan, ne zaman başımız sıkıştığında kapısını çaldığımızda bizleri geri çevirmeyen ve desteklerini esirgemeyenturnuvamıza yaptığı desteklerden ve katkıdan dolayı Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Ünal Şahin’e teşekkürlerimi bir borç biliyorum.” diyerek sözlerine son verdi.
 
Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin final müsabakası öncesinde yaptığı konuşmada, “Sporda kazanmanın yanı sıra ahlak da önemlidir. Ahlaksızca yapılan her şeyin değeri olmaz. Bu ahlak kavramı her zaman yaşantımızın içinde yer almıştır. Siyasette, esnaflıkta ve sporda da bu kavram çok önemlidir. Günümüzde spor heyecanlı tatlı rekabetlerin yaşandığı dostluklardır. Biz Ayvacık Belediyesi olarak her zaman sporcunun yanında yer aldık ve geçlerimizin sporla uğraşması için elimizden geleni yaptık. Bakınız bu gece bu salonda güzel bir gece geçiriyoruz. İlçemizde daha evvelden olmayan spor tesislerimiz bakın bugün hükümetimizin destekleriyle ilçemize kazandırdığımız spor tesislerinde Ayvacık’ta yaşayan gençlerimiz gün geçtikçe spora daha çok yönelmeye başladılar. Çünkü çocuklarımızın sporla uğraşmalarını istiyoruz, sporun dostluğunu, kardeşliğini, centilmenliğini sahaya yansıttıkları gibi günlük hayatlarında da yansıtmalarını istiyoruz. Buradan siz hemşerilerimize sesleniyorum 7 ay önce açılışını AK Parti Grup Başkan vekilimiz Sayın Bülent Turan katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ilçemize yakışan yüzme havuzumuz var. Bu havuzu yaptığımızda burada yüzecek 10 kişi bulamazsınız dediler. Bakınız şimdi 10 değil, 180 tane gencimiz burada yüzmeyi öğreniyor, spor yapıyor.  Bakın ilçemizi nerden aldık nereye taşıdık. Ayvacık her yönden emin adımlarla gelişmeye devam ediyor” dedi.
 
Daha sonra konuşmalarını yapmak üzere AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu konuşmalarını yapmak üzere kürsüye geldi. İskenderoğlu “ Temsil etmekten gurur duyduğum Ayvacık’lı hemşerilerimiz hoş geldiniz gurur verdiniz. Ben buradan sizlerin huzurunda kendisine teşekkür etmek istiyorum, hemşerilerine bu kadar destek veren, spora bu kadar önem veren, bir ilçede basketbol, voleybol, futbol takımı varsa ve bunlara desteklerini esirgemeyen Ayvacık Belediye Başkanı Sayın Mehmet Ünal Şahin’ne huzurlarınızda teşekkürü bir borç biliyorum. İyiki varsınız başkanım.” dedi.
 
Final gecesinde Ayvacık AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Bilgiç tarafından turnuvaya destek veren Mehmet Ünal Şahin’e teşekkür plaketi verildi.Geceye AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin’in yanı sıra AK Parti Ayvacık İlçe Başkanı Halil İbrahim Engin, Ayvacık AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Turan Tumay, AK Parti Çanakkale İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Balık, Ayvacık AK Parti Kadın Kolları Başkanı Handan Gençtepe, Ayvacık Gençlik ve Spor Müdürü Harun Engin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Ahmet Güler, köy muhtarları ve vatandaşlar da katıldı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Yüksel, Bursa'daki ziyaretlerini sürdürüyor
Başkan Yüksel, Bursa'daki ziyaretlerini sürdürüyor
Başkan Yüksel'den Bursa'da önemli ziyaret
Başkan Yüksel'den Bursa'da önemli ziyaret