Reklam

İçişleri Bakanı Soylu'nun istifası kabul edilmedi

İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, "İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir." denildi.

İçişleri Bakanı Soylu'nun istifası kabul edilmedi
13 Nisan 2020 - 00:07

Terör örgütlerinin ülkedeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Bakan Soylu'nun yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı olduğu ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir. 

Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir." 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hamdi
    3 ay önce
    EN GÜZEL HABER !rnrnSayın Cumhurbaşkanım(RTE), bu gece en güzel uykularımdan birini uyumama vesile oldunuz, size çok ama çok teşekkür ederim. Vatan ve millet düşmanları ve onların pusuda yatan uşaklarının sevinçleri pazartesi günü kursaklarında kalacak, Kalp krizi geçirecekler. Çünkü SOYLU'nun istifasını kabul etmemekle zatıaliniz aziz Türk Milletine büyük bir sevinç yaşattınız. Sayın SOYLU daha da güçlenerek, daha çok bilenmiş olarak vatan ve millet düşmanlarına, uyuşturucu çetelerine vs. karşı amansız mücadelesine kaldığı yerden devam edecektir. Size çok ama çok teşekkür ederim. En Güzel haberi bu gece aldım. Yolunuz açık olsun, Rabb'im yar ve yardımcınız olsun. Bu aziz milletimizin dua ve desteklerinin Sayın Cumhurbaşkanımız(RTE) sizin ve Sayın SOYLU'nun üzerinde daim ve kaim olmasını Yüce Yaratandan dilerim. Yolunuz açık olsun, Saygılarımla...