Kadim Oyunlar Şenliği 4-6 yaş Kur’an Kursları yıl sonu etkinlik programına Vali İlhami AKTAŞ’ın yanı sıra; Vali İlhami AKTAŞ’ın eşi Songül AKTAŞ, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin SARUHAN, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat YILMAZ, İl Müftüsü Şükrü KABUKÇU, öğrenciler ve aileleri katıldı.
![](https://www.canakkaletv.com.tr/images/files/2022/06/62a45359d0370.jpg)
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Kadim Oyunlar Şenliği 4-6 yaş Kur’an Kursları Yıl Sonu Etkinlik Programı, Tacettin Aslan Kur’an Kursu öğrencisi Davam Tura AKSOY’un Kur’an tilavetinin ardından İl Müftüsü Şükrü KABUKÇU’nun günün anlam ve öneme dair konuşmasıyla devam etti.
![](https://www.canakkaletv.com.tr/images/files/2022/06/62a45368f40eb.jpg)
Ardından Barbaros, Cevatpaşa, Hüseyin Akif Terzioğlu, Kınalı Kuzular, Mecideye, Nuriye Bayar, Seyit Onbaşı, Tacettin Aslan 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencileri tarafından ilahiler okundu.
Din eğitiminin önemine vurgu yapan Vali İlhami AKTAŞ, 4-6 Yaş Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencilerin öğretmenlerine ve velilerine emeklerinden dolayı teşekkür etti.
![](https://www.canakkaletv.com.tr/images/files/2022/06/62a453731e97f.jpg)
Barbaros, Cevatpaşa, Hüseyin Akif Terzioğlu, Kınalı Kuzular, Mecideye, Nuriye Bayar, Seyit Onbaşı, Tacettin Aslan 4-6 yaş Kur’an Kurslarında eğitim gören 161 öğrencinin yıl sonu etkinlik programında yeni nesle kültürel değerlerin aktarımının sağlanması amacıyla 4-6 yaş grubu öğrencileri yetişkin öğrencilerle “Evcilik, ip atlama, dokuz kiremit, çuval yarışı, yüz boyama, sek sek, yumurta taşıma, elma yeme” oyunlarını oynadılar.
Kadim Oyunlar Şenliği 4-6 yaş Kur’an Kursları Yıl Sonu Etkinliği Vali İlhami AKTAŞ’ın Çanakkale Müftülüğü Kudüs standı, Gençlik Koordinatörlüğü standı ve Türk Diyanet Vakfı Çanakkale Şubesi standını ziyaretinden ardından son buldu.
![](https://www.canakkaletv.com.tr/images/files/2022/06/62a45359d0370.jpg)
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Kadim Oyunlar Şenliği 4-6 yaş Kur’an Kursları Yıl Sonu Etkinlik Programı, Tacettin Aslan Kur’an Kursu öğrencisi Davam Tura AKSOY’un Kur’an tilavetinin ardından İl Müftüsü Şükrü KABUKÇU’nun günün anlam ve öneme dair konuşmasıyla devam etti.
![](https://www.canakkaletv.com.tr/images/files/2022/06/62a45368f40eb.jpg)
Ardından Barbaros, Cevatpaşa, Hüseyin Akif Terzioğlu, Kınalı Kuzular, Mecideye, Nuriye Bayar, Seyit Onbaşı, Tacettin Aslan 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencileri tarafından ilahiler okundu.
Din eğitiminin önemine vurgu yapan Vali İlhami AKTAŞ, 4-6 Yaş Kur’an Kurslarında eğitim gören öğrencilerin öğretmenlerine ve velilerine emeklerinden dolayı teşekkür etti.
![](https://www.canakkaletv.com.tr/images/files/2022/06/62a453731e97f.jpg)
Barbaros, Cevatpaşa, Hüseyin Akif Terzioğlu, Kınalı Kuzular, Mecideye, Nuriye Bayar, Seyit Onbaşı, Tacettin Aslan 4-6 yaş Kur’an Kurslarında eğitim gören 161 öğrencinin yıl sonu etkinlik programında yeni nesle kültürel değerlerin aktarımının sağlanması amacıyla 4-6 yaş grubu öğrencileri yetişkin öğrencilerle “Evcilik, ip atlama, dokuz kiremit, çuval yarışı, yüz boyama, sek sek, yumurta taşıma, elma yeme” oyunlarını oynadılar.
Kadim Oyunlar Şenliği 4-6 yaş Kur’an Kursları Yıl Sonu Etkinliği Vali İlhami AKTAŞ’ın Çanakkale Müftülüğü Kudüs standı, Gençlik Koordinatörlüğü standı ve Türk Diyanet Vakfı Çanakkale Şubesi standını ziyaretinden ardından son buldu.