Turan “ Konunun Çözümü Ankara Değil,...

Turan “ Konunun Çözümü Ankara Değil, Çanakkale Merkez Belediyesidir”

Elazığ depremi ile bir kez daha Çanakkale gündeminde konuşulmaya başlanan Sosyal Konutlar Kentsel Dönüşüm projesi Çanakkale Belediyesi Belediye Meclisi Şubat ayı oturumda da gündeme geldi.

Turan “ Konunun Çözümü Ankara Değil, Çanakkale Merkez Belediyesidir”

Elazığ depremi ile bir kez daha Çanakkale gündeminde konuşulmaya başlanan Sosyal Konutlar Kentsel Dönüşüm projesi Çanakkale Belediyesi Belediye Meclisi Şubat ayı oturumda da gündeme geldi.

Turan “ Konunun Çözümü Ankara Değil, Çanakkale Merkez Belediyesidir”
08 Şubat 2020 - 00:22
Reklam

Elazığ depremi ile bir kez daha Çanakkale gündeminde konuşulmaya başlanan Sosyal Konutlar Kentsel Dönüşüm projesi Çanakkale Belediyesi Belediye Meclisi Şubat ayı oturumda da gündeme geldi. Bir süreden buyana hayata geçirilemeyen Sosyal Konutlar Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili Belediye meclisinde açıklama yapan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan sorunların çözümü için “Şimdi yapılması gereken nedir? Şimdi cumhurbaşkanını mı bekleyeceğiz hayır beklemeyelim diyorum. Önerim şu sayın milletvekilimizden bir randevu alalım, o bize bakanlıkta ilgili kimse sayın bakan olursa memnuniyetle, tabi ama orada karar vericiler, bize yol göstericiler kim olacaksa alalım dosyalarımızı elimize Adalet ve kalkınma Partisi grup başkan vekili ile beraber Ankara’ya gidelim.” açıklaması yaptı.

ÇÖZÜMÜN YERİ  ÇANAKKALE BELEDİYESİDİR


Bu isteye AK Parti Gurup Başkanvekili Bülent Turan’ dan cevap geldi. Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Sosyal Konutlar Kentsel Dönüşüm Projesi konusunun çözümü ile ilgili görüşme talebini kabul ettiğini ifade etini ve her zaman beklediğini belirten Turan “Sayın Ülgür Gökhan, “Sosyal konutların dönüşümü için Bülent Turan’dan randevu isteyeceğiz.” demiş. Baş tacı, her zaman bekleriz; ancak şunu belirtmek gerekir ki sosyal konutlar meselesinin çözümünün yeri Ankara değil, Sayın Başkanın önemli bir oy oranıyla seçildiği Çanakkale merkez ilçe belediyesidir. Sürecin başlamasından bu güne yaklaşık 10 yıl, seçimden bu güne ise 1 yıla yakın zaman geçmesine rağmen, bizim kürsüden konuyu gündem yapmamızdan sonra akıllarına randevu talebinin gelmesi manidar! Kaldı ki daha önce Sayın Başkan bizlerden randevu almış, bizleri ziyaret etmiş; ancak dosyasında sosyal konut projesine dair bir konu gündeme getirmemiştir.”

SOSYAL KONUTLAR KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ İLE İLGİLİ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ

“Sosyal konutların yenilenmesiyle ilgili gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mız gerekse bizler; her zaman, her platformda üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Sayın Başkan, Bakanlıkça belediyeye yazılı olarak bildirilen eksikleri acilen tamamlamalıdır. Çanakkale kimliğine aykırı, 13 kat gibi yatay mimariye uygun olmayan, mevzuata aykırı, 500 dairenin belediyede kalması gibi tartışma konusu olacak planlar değil; sosyal konutta yaşayanların beklentilerini karşılayacak, Çanakkale’mize yakışacak, daha yaşanabilir bir proje acilen sunmalıdır. Deprem, ne yazık ki kapımızda. Neredeyse her gün Manisa başta olmak üzere, çevre illerimizin sallandığını görüyoruz. Depreme hazırlık konusunda ivedilikle tedbirler almalıyız.”

BELEDİYEMİZİN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YAPMAMASI BİZE BÜYÜK BEDELLER ÖDETEBİLİR

“Bu geçen zaman zarfında neredeyse dünyanın en büyük köprüsü olacak 1915 Çanakkale Köprüsü, Çokal Barajı, Taşoluk Barajı, 92 fabrikalı Ezine Gıda İhtisas OSB gibi dev projeler bitme aşamasına gelmişken; Anadolu’da çok sayıda ilin yaptığı kentsel dönüşümü merkez ilçe belediyesinin halen yapmamasının ileride şehrimize büyük bedeller ödetmesinden endişe duyuyoruz. Vekili olmaktan gurur duyduğumuz Çanakkale’mizde, Belediye projenin eksikliklerini tamamladığında, Bakanlıklar ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü safhaları, kira ve taşınma yardımı gibi ilgili hangi konu varsa bunların yerine getirilmesinde destek vermeye kararlıyız. Konunun takipçisi olacağız.”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
REGAİB KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN
REGAİB KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN
Ergin, delegelerle buluşmaya devam ediyor.
Ergin, delegelerle buluşmaya devam ediyor.