Reklam
Özer Şut

Özer Şut


Ak Parti Belediye Başkanı Adaylarına Naçizane tavsiyem...

06 Kasım 2018 - 10:58 - Güncelleme: 06 Kasım 2018 - 11:00

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için aday adaylığı başvuru süreci başladı.
Çanakkale halkına hizmet vermek için belediye başkanı aday adayları sahneye çıkıyor. Tüm aday adayları “En iyi ben yaparım. Ben olmazsam Çanakkale belediyesi alınmaz. Şu olursa kazanma şansımız yok. Benim şu kısımdan bu kısımdan çok getirim olur” gibi düşünce ve söylemlere başvurabilir. Olur, olmaz değil ama belediye başkan adayı bir tane olacak ve kim aday gösterilirse şimdiden kutluyorum.
 
Ancak merak ettiğim şey, aday açıklanınca aday gösterilmeyen aday adayları da, ismi açıklanan adayı kutlar mı? İsmi açıklanan adayın evinde hep birlikte toplanıp kordonda adayla birlikte gezer mi? Şakir'in Yeri'nde, Donanmada, Sahil Kafe'de oturup çay içer mi ?  
 
Aday adaylığı sürecinde “Ben olmazsam kazanamayız. Ben şöyleyim. Ben böyleyim” diyenler ismi açıklanmayınca telefonu kaldırıp; “Olmadı, beni göstermediler” diyerek, “Bizim çocuklara söyleyin oy atmasınlar” mı der? Sanmıyorum.
 
Ben bunun olmasını istemiyorum. Telefonu kaldırıp “Hayırlı olsun. Çalışmaya ne zaman başlıyoruz? diyerek paçaları sıvamaları gerek. Çanakkale Belediyesini almak zormuş. Sebep?  Ak Parti neyi yapamaz? Hangi gücü yok? Bakın Çan düğün salonlarına, parklarına. Bakın Umurbey'e. Küçük bir belde olmasına rağmen rüzgar gülü ile kendi enerjisini üretiyor.  Türkiye'nin her yerinden gelen sporcular belediyenin tesislerinde konaklıyor. Ayvacık, limanıyla, yollarıyla, turizme katkılarıyla, ekonomiye getiri sağlıyor. Ezine bir sanayi şehri oluyor. Düğün salonunun temeli atıldı hatta bitmek üzere. Bayramiç'te Sadettin başkan  kısa bir süre içinde Mehmet Akif Ersoy Evi müzesini tadilat ettirerek, onbinlerce ziyaretçiyi ilçeye getirdi. Ak Parti neyi yapmaz da Çanakkale belediyesini almak zor? Nasıl mı zor? Aday adayları ismini aday olarak görmeyince adayın arkasında kenetlenmezse tabi ki zor. Partililer, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan göreve geldikten sonra, hiçbir parti gözetmeksizin Çanakkale'ye yaptığı hizmetleri  anlatmazsa zor.
 
Çanakkale'nin kadın Milletvekili Julide İskenderoğlu'nun bu kent için harcadığı mesai, hoşgörü ve alçakgönüllülük ile her kesimden insanı birleştirici tutumunu partililer anlatmazsa zor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum